Ekonomi

Adalet Bakanlığı sessiz kalmadı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sabah Adalet Bakanlığı’na yürüdüğünü hatırlattı.

“Kılıçdaroğlu Bey Adalet Bakanlığından randevu istemedi. Randevu isteseydi randevu verirdim. Randevusuz geldiği halde görüşmek isteseydi tekrar görüşürdüm. Bozdağ şöyle devam etti:

“Bakanlık sessiz değil”

“Sayın Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı ile görüşmek yerine basın açıklaması yapmakla yetindi. Sağ olun. Türkiye’nin en büyük ikinci partisinin lideriyle ülkemizin her sorununu görüşmeye, görüşmeye her zaman hazırız.

Adalet Bakanlığı yaşananlara sessiz kalmadı ama Sayın Kılıçdaroğlu’na gerçek bilgilerin verilmediği ortada. Bu yüzden ifademi burada yayınlayacağım. Çocuklara yönelik cinsel istismar, din, ahlak, hukuk ve kültür dahil sahip olduğumuz her türlü kutsal değeri ihlal etmektir.”

“Dava süreci başladı”

Çocuklara yönelik cinsel istismarın insanlık suçu olduğunu vurgulayan Bozdağ, “Mağdur, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu, Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtı, gerekli soruşturmayı yaptı, iddianame hazırlayıp savcılığa sundu. Mahkeme, iddianameyi kabul ederek yargılama sürecini başlattı” dedi.

Yargılama sürecinin kanunun öngördüğü şekilde devam ettiğini kaydeden Bozdağ, “Yargılama sonunda maddi gerçek ortaya çıkacaktır. Yargıya güvenelim, yargılama sonucunu bekleyelim. Yargılama sonunda, hak da adalet de yerini bulacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu