Haber

Bursa’nın ‘yeşiline’ 3 ödül

BURSA (İGFA) –Bursa’ya değer ve vizyon katan hizmetlerine bir yenisini ekleyen Büyükşehir Belediyesi’nin örnek teşkil eden çalışmaları ödüllerle taçlandırılmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ‘Su Verimliliği Kampanyası’ kapsamında ödül kazanan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’da düzenlenen Fabrika Ödülleri gecesinde bu kez 3 farklı kategoride ödül aldı.

Bitki Peyzaj ve Süs Bitkileri Dergisi tarafından düzenlenen ‘Bitki Ödülleri 2022’ ödül töreni Sakarya Sapanca’da bir otelde gerçekleştirildi. İki yılda bir düzenlenen ve bölümün en prestijli ödül töreni olan ‘4. Bitki Ödülleri’ 4 ana kategoride 28 dalda sahiplerini buldu.

Anadolu Motifleri Çağdaş Dans Topluluğu’nun gösterileriyle başlayan törenin sunuculuğunu radyocu ve oyuncu Kadir Kapakdemir yaptı.

ciddi tören; Sanat, bürokrasi ve siyaset camiasının yanı sıra branş profesyonellerinin yoğun katılımıyla yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Park ve Rekreasyon Alanları Uygulamaları’, ‘Yeşil Şehir’ ve ‘Bitkiye Özel’ olmak üzere 3 kategoride daha aldığı ödüllerle bölüme katkı alanındaki çalışmalarını taçlandırdı. Ödül gecesi Cengiz Kurtoğlu’nun konseri ile sona erdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeşil her şehre yakışır ama Bursa’nın yeşille özdeşleşmiş bir şehir olduğu da apaçık ortada. Ancak bizler Tarım Peyzaj A.Ş. Bursa’da daha nitelikli yeşil alanlar.Türkiye’nin en prestijli dergilerinden Plant Magazine tarafından bu ödüle layık görülmek çok güzel.3 ayrı kategoride güzel ve özel ödüller aldık.Ekip arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum.”

HEDEFİN ALTINDA YÜZDE 20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ‘Su Verimliliği Kampanyası’ kapsamında aldıkları ödülle ilgili konuşan Lider Aktaş, “Geçen gün Emine hanımdan aldığımız ödül çok özel bir ödüldü. bizim için. İklim değişikliği ve kuraklığın çok yoğun tartışıldığı bir dönemdeyiz ve önümüzdeki dönemde iddiaların o tarafında daha da sorunlar çıkacaktır. Bursa Büyükşehir Belediyesi, kaynaktan çıkan suyun konutlara veya tüketim yerlerine ulaştığı noktada kayıp ve kaçakların azaltılması açısından yapılan değerleme sonucunda Türkiye’de 81 ilin ortasında birinci oldu. Yüzde 20,21, bu Avrupa standartlarının bile altında bir kayıp-kaçak oranı. Özellikle bunu yüzde 20’lerin daha da altına indirmeyi hedefliyoruz ve bunun için yatırımlar yapıyoruz. Altyapı yatırımları zahmetli yatırımlardır, kurdeleyi kesemezsiniz, açılış bile yapamazsınız. Zahmetli ve sorunlu ama Bursa Büyükşehir Belediyesi 150’ye yakın deposunu scada sistemi ile 24 saat anlık olarak takip ediyor. Bununla birlikte şehrin altyapısına yatırım yapıyor ve diğer yandan özellikle geçen yıl 70 bin öğrenciye geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize suyun verimli kullanımı konusunda eğitimler verdi. Ve son olarak bu kuraklık döneminde çok şükür Bursa Büyükşehir Belediyesi kaynak suyunu 24 saat sağlıklı bir şekilde konutlara ulaştırma imkanına sahip.

haber-kestel.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu