Ekonomi

En Lezzetli Keçi Peyniri Yarışması Gediz’de Yapıldı

Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Kütahya’nın Gediz ilçesinde ‘En Lezzetli Keçi Peyniri Yarışması’ düzenlendi.

Gediz Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapsamında düzenlenen yarışmaya Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Murat İnhisarı, Gediz İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Zekeriya Yılmaz, Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vedat Öztürk katıldı. Gediz Ziraat Odası Başkanı Ali Osman Aslan, rakipler. ve çok sayıda vatandaş katıldı.

7 yarışmacının peynirlerinin yarıştığı yarışmada komite üyeleri en lezzetli keçi peynirini belirlemekte zorlanırken, yarışma sonunda Eskigediz beldesinden Halil Karakoyun birinci, Emet Belediyesi ikinci, Üzümlü Köyü’nden Ayşe Tekin oldu. üçüncü oldu. Yarışmada dereceye girenlere ödül olarak akıllı saat hediye edildi.

Öte yandan En Lezzetli Keçi Peyniri yarışmasında ikinci olan Emet Belediyesi, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle keçi peyniri üretimine başlayarak 1.300 keçi dağıttı. Proje kapsamında süt üretim aşamasına geçilirken, süt makineleri de ilçeye geldi. Emet Belediyesi, süt sütüyle keçi peynirini seri üretip markalaştırmayı hedefliyor. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu