Yaşam

Enstrüman Cengi’deki Müziğiyle Tanınıyordu: ‘Elvan Dalton’ lakaplı Elvan Yılmaz hayatını kaybetti

‘Elvan Dalton’ lakabıyla tanınan ünlü müzisyen Elvan Yılmaz, 56 yaşında aramızdan ayrıldı. Ankara’nın tanınan ünlülerinden Elvan Yılmaz, şarkılarıyla birçok projeye renk kattı. Şarkıları Enstrüman Cengi filminde yer alan Elvan Dalton’un ölüm haberi sosyal medyada duyuldu.

Detaylar burada…

‘Benim Adım Elvan Dalton’ müziğiyle tanınan Elvan Yılmaz, 56 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ünlü sanatçının ölüm haberini paylaşan isim Mesut Yar oldu.

Mesut Yat, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Sevgili izleyenler, Elvan Yılmaz ya da bilindiği adıyla Elvan Dalton, Koçhisar’lı… Adını duyanlar hemen gülümser çünkü özellikle kendine has sözleriyle hoş bir mizahı vardı. .Evet, dün sevgili dostum Elvan Dalton vefat etti.’

Elvan Yılmaz’ın kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği belirtildi. Yılmaz’ın cenazesine ünlü müzisyenin hayranları ve ailesi katıldı.

Elvan Yılmaz yaptığı müziklerle bir çok ünlü projede yer almış bir isimdi. Enstrüman, Çengi’nin sinemasında da müziğiyle gündemdeydi.

Peki Elvan Yılmaz kimdir?

Elvan Yılmaz, 1966 yılında Ankara Şereflikoçhisar’da doğdu. Küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başladığı bilinmektedir. Çocukluğunda inşaatta çalışarak kazandığı parayla kendi müzik aletlerini aldı ve müzik alanında kendini geliştirdi. İlk kez düğünlerde çalmaya başlayan Yılmaz, daha sonra kendi müziğini çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu