Haber

İnegöl Arama Kurtarma Ekipleri Enkazlarda Zamanla Yarışıyor

Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan İnegöl Belediyesi ekipleri ve İnegöl’den bölgeye sevk edilen arama kurtarma ekipleri gece gündüz zamanla yarışarak enkaz altında kalan yaralıları kurtarmaya çalışıyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkisi altına alan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından tüm yurtta seferberlik ilan edilerek, yardım ve arama kurtarma ekip sevkiyatlarına başlandı. Depremin ardından hızla bölgeye İnegöl Belediyesi ve İnegöl’den İNDAK ekipleri sevk edildi.

Son bilgilere göre deprem bölgesinde toplam can kaybı 8 bin 574 kişiye, yaralı sayısı 49 bin 133 kişiye ulaştı. Arama kurtarma çalışmaları gece gündüz 24 saat devam ediyor. İnegöl’den bölgeye sevk edilen gruplar, farklı bölgelerde de arama kurtarma çalışmaları yürütüyor. Daha önce AFAD tarafından eğitilen yerel takviye timi Malatya’da, INDAK timi ise Kahramanmaraş’ta farklı ilçelerde görevlendirildi. Batıklarda arma çalışmalarını sürdüren ekiplerden zaman zaman güzel haberler geliyor. Kurtarılan yaralılar hem arama çalışmalarına katılan gruplara hem de tüm ülkeye umut oluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu