Teknoloji

iPhone 15 Pro CAD görüntüleri ortaya çıktı: Sessiz düğmesi değişiklikleri

İlk raporlar, iPhone 15 Pro’nun dokunmatik ekranının katı hal düğmeleri olurdu diyordu. Ancak daha sonra gelen iddialar, Apple’ın bu yılki modelleri için yaptığı planla ilgiliydi. vazgeçmiş olabilirortaya çıkarmıştı.

Şimdi, 9’dan 5Mac’e Ian ZelboApple’ın yaklaşan iPhone 15 Pro ve Pro Max planlarıyla ilgili olarak “son derece saygın bir kaynaktan” geldiğini söylediği 3D görüntüleri paylaştı.

Zelbo’ya göre Apple, iPhone 14 Pro modellerinde gerçekten katı hal tuşları kullanmayacak, bunun yerine sessize alma anahtarı yerine, Apple Watch Ultra’daki Hareket Düğmesi gibi ek işlevler sunabilen bir düğme göreceğiz. . Apple, iPhone 14 serisinde sunduğu sessize alma düğmesini normal iPhone 15 modellerinde koruyacak. Üstteki çizimde iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’nun ortasındaki buton farkı görülebiliyor.

Kamera çıkıntısı da iPhone 15 Pro’nun diğer ilginç değişiklikleri arasında yer alıyor. Zelbo’nun çıkıntıları ” çok daha az komik ” olarak tanımlar. Görüntülere göre Pro Max sürümü, Apple’ın bu modele 6x yakınlaştırmalı bir periskop lens eklemeyi planladığı yönündeki söylentileri destekleyebilir, ” normalden biraz daha büyük bir kamera çıkıntısı” mal sahibi.

Bu CAD belgesinde görülen iPhone 14 Pro ile karşılaştırıldığında daha dar çerçeveler, USB-C temas noktası ve cihazın çok daha yuvarlak çerçevesi gibi özellikler, önceki sızıntılarda gördüğümüz tasarımı destekliyor.

Yaklaşan iPhone 15 serisi ile birlikte piyasaya sürülecek olan iOS 17 işletim sistemi, birkaç hafta sonra WWDC etkinliğinde tanıtılacak. Apple’ın yeni telefonlarını önceki yıllarda olduğu gibi muhtemelen eylül ayı civarında duyurması bekleniyor.

haber-balya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu