Haber

Karar öncesi Erdoğan’ın İmamoğlu toplantısına bir bakan da katıldı.

Halktv’den İsmail Saymaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İmamoğlu kararından önceki gün havalimanında olası kararla ilgili toplantı yaptığını ve bu toplantıya bir bakanın da katıldığını yazdı. Saymaz, “Kim bu bakan? Görevi gereği İmamoğlu Davası ile mi ilgili?” diye sordu.

Yazının ilgili kısmı şöyle:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK’lılara hakaret teziyle 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırılmasından önceki gün, Esenboğa Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde kritik bir toplantı yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genel Başkan Yardımcıları Hamza Dağ ve Mustafa Şen ile Prof.

Aydın, verilecek cezanın AK Parti’ye verileceğini söyledi. Erdoğan, “Neden bize karşı olsun ki? Ben de geçmişte ceza yedim. Herkes alabilir,” diye yanıtladı.

Üç gündür Beştepe’den cevap gelmedi.

AK Parti sessiz.

Ortada Beştepe’nin İmamoğlu zirvesi hakkında yeni bilgiler aldım. O gün Esenboğa Havalimanı’ndan bir yetkili şu bilgileri verdi:

“Yazınız doğru. Erdoğan basın toplantısının ardından genellikle yürüyor ve hemen uçağa biniyor. Ancak bu sefer basın toplantısının ardından toplantı odasına geçti. Uçak bir saat geç kalktı.”

İmamoğlu Zirvesi’ne bir bakanın katıldığını öğrendim.

Bu gözlemci kim?

Görevi gereği İmamoğlu Davası ile ilgisi var mı?

Sorularıma cevap bekliyorum.

Türk Ceza Kanunu’nun iki mimarından biri olan Prof. Dr. İzzet Özgenç diyor ki:

“Bay. İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen malum davaya ilişkin karar tarihinden bir gün önce Cumhurbaşkanı’nın bazı kişilerle özel görüşme yaptığı haberi doğruysa bu durum Türkiye Cumhuriyeti Devleti için utanç vericidir. ”

İmamoğlu Davası’na siyasi müdahalenin delili olan bu utanç verici görüşmenin üzeri örtülemez.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu