Haber

Kendilerini Polis Tanıtan Suriyeliler 3 Milyon TL Dolandırıldı

Muğla’da yaşayan NB (62), telefonda kendisini polis olarak tanıtan ve “Hırsızlığa adınız karışmış” diyen dolandırıcılara 3 milyon değerindeki döviz, para ve altını kaptırdı. Polisin Şanlıurfa, Konya ve İzmir’de düzenlediği operasyonda gözaltına alınan Suriye asıllı 3 zanlı tutuklanırken, evlerinde bulunan altınların bir kısmı da sahibine teslim edildi.

30 Aralık’ta Muğla’nın Ortaca ilçesinde oturan NB’yi arayan bir kişi, kendisini polis olarak tanıtarak, “Hırsızlığa adınız karışmış.

Olaya ışık tutabilmek için elinizdeki madeni paraların seri numaralarını altınlarla karşılaştırmamız gerekiyor. Karşılaştırmadan sonra size teslim edeceğiz.

Telefondaki kişiye güvenen NB, konuta gelen kişiye 140 bin dolar, para ve altını teslim etti.

NB daha sonra kimsenin kendisini aramaması üzerine dolandırıldığını anladı ve polise şikayette bulundu. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda çalışma başlatan Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını inceledi.

Ekipler, zanlıların Suriye asıllı Remoun Kadmous (29), İbrahim Khalkf (29) ve Salih Al Devriş (28) olduğunu belirledi. Oluşturulan özel ekiplerce Şanlıurfa, Konya ve İzmir’de düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 3 zanlı Muğla’ya getirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 zanlı da tutuklandı. Zanlıların evlerinde bulunan altınların bir kısmı sahibine teslim edilirken, para ve dolar bulunamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu