Ekonomi

Kış etkisini göstermeyince tezgahlardaki balıklar azaldı.

Artık kış mevsiminin etkisini göstermemesi balık tezgahlarına olumsuz yansıdı. Balıklar deniz yüzeyine çıkamadı. Buna göre geçtiğimiz haftalarda tezgahlarda bol olan balık bu dönemde azaldı. Balıkçılar, balık tezgahlarının azalmasına rağmen fiyatların geçen hafta ile aynı olduğunu, havaların soğumasıyla istavrit ve lüferin bollaşacağını söyledi.

İSTANBUL’DA BALIK FİYATLARI

Balıkçılar, vatandaşların bol bol balık tüketmesi gerektiğini söyledi. Fiyatların normal olduğunu belirten balıkçılar, vatandaşların en çok hamsi, istavrit, yaban mersini, barbunya ve mezgit için talep gösterdiğini söyledi. Karaköy Tarihi Balıkçılar Çarşısı’nda; Hamsi 100 lira, istavrit 80 lira, yaban mersini 200 lira, palamut 80 lira, barbunya 300 lira, kefal 200 lira, mezgit 100 liradan satılıyor.

ÇOK BALIK, UYGUN FİYATLAR

Karaköy balıkçı Samet Balyemez, tezgahlardaki balıkların azaldığını söyledi. İstavrit çıkmaya başladı. Şu sıralar balıklar biraz azaldı, soğuk havalar gelsin istiyoruz. Hamsi yeni çıkmaya başladı. Fırtına geldiğinde gemiler denize açılamıyor ve bu da fiyatları etkiliyor. Balık bol olsun, fiyatlar ucuz olsun istiyoruz. İnsanımızın bol bol balık tüketmesi gerekiyor. Hava Durumu Mevsim normale dönerse istavrit ve lüfer bol olur. Hamsi, istavrit, lüfer, barbunya ve mezgit balığına vatandaşlar yoğun talep gösteriyor. Tezgahlarda istavrit 80 lira, hamsi 100 lira, yaban mersini 200 lira, palamut 80 lira, barbunya 300 lira, barbunya 200 lira. Mezgit 100 liradan satılıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu