Haber

Konyaspor, Container City kurulacak

Süper Lig ekiplerinden Konyaspor, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde depremzedeler için ‘Konyaspor Konteyner Kent’ kuruyor.

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen ve yönetim kurulu üyeleri Hakan Ağırsıçok, Hakkı Polat, Sertaç Tuza, Halil Erdoğan ve Kamil Yücel, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yakında faaliyete geçecek olan Konyaspor Konteyner Kenti’ni ziyaret etti. Birlik ve beraberlik bilinciyle bu zor günlerin geride bırakılacağının altını çizen Başkan Fatih Özgökçen, “Süper Lig’deki her grup gibi biz de Konyaspor olarak depremzedelerimizin yanında olmak için çalıştık. deprem, Konya Mağaza mağaza ve depolarımızda bulunan tüm kışlık eserlerimizi, deprem bölgesine gönderdik.İdare Kurulumuz ve hayırsever iş adamlarımızın işbirliği ile 100 konteyneri deprem bölgesine gönderdik.Bu sayı olmaz diye düşündük. bu kadar yeter konteyner sayısını şimdilik 150’ye çıkardık ileride bu sayı daha da artacaktır.Bugün Gaziantep’e gelip vatandaşlarımızın acısını paylaşıyoruz.Son dönemini yaşayan Konyaspor Konteyner Kenti ziyaret ettik. Aşama, yerinde” dedi.

“Konyaspor’umuzun konutu depremden etkilenen vatandaşlarımızın konutu oldu”

Fatih Özgökçen, depremzedeleri 10 gündür Konya Büyükşehir Stadı localarında ağırladıklarını belirterek, “Yönetim Kurulumuzla yaptığımız istişareler sonucunda AFAD ile uyum sağladık. Stadyumumuzdaki 26 locayı hazırladık. Bugüne kadar 500 depremzede ailesini ağırladık.Tedavisi de yapılan bu hizmetimiz ile Konyaspor’umuzun evi depremden etkilenen vatandaşlarımızın evi oldu.

Öte yandan Lider Özgökçen, TFF 2. Lig ekiplerinden Afyonspor ile yarın saat 15.00’te hazırlık maçı oynayacaklarını belirterek, maç biletlerinden elde edilecek gelirin sarsıntı bölgesine bağışlanacağını sözlerine ekledi. – KONYA

hazrohaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu